+38 (096) 403 47 29

Вверх

Жан Беленюк: «Сильні суперники завжди допомагають тобі ставати сильнішим та професійнішим…»

Учень Річної програми MBA Kids Григорій Сисоєнко зустрівся з відомим спортсменом Жаном Беленюком, аби розпитати про переможні стратегії та результативні тактики для нашого щорічного випуску журналу «Секрети успіху відомих українців».

 

Григорій: Як ви дізналися про греко-римську боротьбу?

Жан: Я вибрав цей вид спорту, коли мій друг напередодні початку своїх тренувань привів мене на одне з них і показав, як вони там займаються. Мені було 9 років і, не знаю чому, але мені дуже сподобався цей вид боротьби. І саме тоді я поставив собі за мету займатися греко-римською боротьбою професійно до моменту, поки не стану чемпіоном світу, адже греко-римська боротьба – олімпійський вид спорту.

Сьогодні майже всі мої друзі теж греко-римські борці. Моє захоплення цим видом спорту зацікавило і моїх однокласників. Тому я теж їх привів на одне з тренувань ще в школі. І багато з них, навіть сьогодні, із задоволенням займаються цим видом спорту.

Одного разу, на відповідальних змаганнях, у мене не вийшло досягти потрібного результату і я дуже сильно розчарувався у собі, навіть задумався над тим, щоб припинити займатися цим видом спорту, але це почуття тривало недовго. Тому що мені подобається бути в хорошій фізичній формі та займатися греко-римською боротьбою. І, на сьогодні, я впевнений, що ні за яких результатів не можна здаватись. Я зрозумів, що це всього лише досвід і в цьому немає нічого поганого. Я говорив собі, що не можна зупинятися на півдорозі, треба йти до кінця. І завжди після бою аналізував, чому я виграв або чому програв. Такий аналіз дуже допомагає у наступних змаганнях.

 

Григорій: А як на рахунок суперництва?

Жан: У моєму житті найсильнішим суперником був представник Росії, хоча раніше він виступав за Грузію. І, скажу вам чесно, раніше він був менш витривалим. Чому я йому програв? Через те, що його тактика для мене була незручною і мені було складно з ним боротися. Хоча є суперники його ж рівня, яких мені легше було перемогти. Звати його Давит Чакветадзе. Пригадавши цей випадок, можу сказати тільки те, що сильні суперники завжди допомагають тобі ставати сильнішим та професійнішим.

 

Григорій: Як щодо мотивації?

Жан: Для мене мотивація в спорті означає, наскільки ти хочеш перемоги, і наскільки тобі це подобається і ти бачиш себе в ньому. До того, як я почав займатися греко-римською боротьбою, я дуже довгий час ходив на танці. Після того, як я закінчив свою танцювальну кар’єру, я пішов на баскетбол і паралельно займався греко-римською боротьбою. Головна мотивація – це завжди велике бажання підвищувати свою майстерність та, звичайно, бажання перемагати.

 

Григорій: Як поєднувати роботу і спорт?

Жан: Зараз я депутат Верховної Ради України і мені складно поєднувати роботу та тренування, бо робота вимагає віддачі на всі 100 відсотків – як і в спорті. Тому мені доводиться жертвувати своїм вільним часом. Розуміючи свою відповідальність перед людьми, я намагаюсь бути максимально корисним у формуванні державної політики з розвитку фізкультури та спорту. Тому що на сьогодні вкрай необхідно підтримати дітей, які мають бажання присвятити своє життя спорту та їх тренерів. Тому сподіваюсь на спільну перемогу у вирішенні проблемних питань, які зараз є у сфері фізкультури та спорту.

 

Григорій: Якби не захоплення греко-римською боротьбою, яким видом спорту Ви б займалися?

Жан: Якби не греко-римська боротьба, то я, напевно, займався б тенісом. Ще з дитинства у мене це непогано виходило. Маю одну історію і про це. Десь у класі п’ятому у нас було змагання з настільного тенісу, і так вийшло, що мій найкращий друг і я були найбільшими конкурентами і ми обидва дійшли до фіналу. У той день, коли у нас була гра, ми закінчили нічиєю, але після повторної гри через кілька днів я все-таки виграв у нього.

Я знаю, що на даний час в лідерах з настільного тенісу, в основному, представники Китаю. Через те, що всередині Китаю дуже велика конкуренція, там багато людей, які займаються на дуже високому рівні. Тому, виграти чемпіонат Китаю складніше, ніж чемпіонат світу.

 

Григорій: Скажіть, будь-ласка, які риси характеру допомагають стати чемпіоном?

Жан: Витримка, цілеспрямованість, працьовитість та налаштованість на перемогу.